Flóra a fauna

Flóra a fauna

Zakopane a Tatra Vysočina (Podhale)v podstate oblasť, kde je málo konkrétny, relevantné iba v regióne živočíšnych druhov. Úplne odlišné prírodný svet presahuje hranicu Tatranského národného parku. Pochovaný v menej ako 12% plochy je pokryté lesmi. Takmer 40% z povodia Zakopiańska seno lúčne, v menšej miere, na pastviny. V Tatrách usporiadanie vegetácie je príbeh. Oblasť kultivovaný ľuďmi siaha až do približne 1000 m nad morom. Nad severnej strane rady Tatra rozširuje horských lesov: spodný subalpínske 1200-1250 m, dominuje smrek, s prímesou buka, jedle a smrekovec a subalpínske nahor (až 1550 m), ktoré rastú takmer výhradne smrek. V oblasti hornej hranice lesa sú tiež občas Carpathian birch, žeriav a prednými dekorácie Tatry – borovica.

Vyššia (1550-1800 m) je horské borovice podlahy – Horský odrody huňatým borovica, zahŕňajúce niekedy husté, nepreniknuteľné húštiny všetkých oblastí horských svahoch. Rozširuje cez kľačiačky (až 2300 m) vysoká hora lúky podlahy, volal haly, kde po stáročia Highlanders pásť ovce. V súčasnej dobe, vzhľadom k požiadavkám prírody, je obmedzená pastva. Hall presiahne skalnaté útesy oblasti.
Všetky rastliny v horách sú chránené zákonom a nesmie byť zlomiť alebo zničiť. Turisti, však, často a radi fotografovať najkrajšie a charakteristické flóry Tatry: jar sú krókusy, fialová koberec pokrývajúci paseky v Tatrách a Zakopane (obzvlášť krásne v údolí Chochołowska a Cyrhla), letné – žlté pełniki zvanej ruže hora, stúpa nad všetky červený špičky, plesnivec, nájdete na vápencových útesov, rôzne druhy horca, Turka, čiapky ľalií a dziewięćsiły.

Kráľ zvierat Tatry je určite hnedý medveď. Pred rokmi, v nebezpečenstve zániku, v poslednej dobe stále viac a viac populárne aj .. nebezpečné. To je odhadoval, že tam sú v poľských Tatrách asi 20 kusov. Tam sú niekedy aj na turistických trás, ktoré sa konajú v blízkosti horských chát, a – ak ste boli učil človeka žobraním – sú náročné jedlo. Netreba dodávať, že aj v úzkom kontakte so zvieraťom, môže to byť vyložene smrtiace, a to je pre obe strany: medvede kŕmené chorých ľudskej potravy, najmä zvyknutý na pochúťky, ktoré si naliehavo vyžadujú od turistov a majitelia domov sa nachádza v Tatrách. Na jar roku 1992, bol medveď vidieť Tatra … Zakopane kino, a tak aj v centre mesta!

Ak spĺňate medveď by mal rozhodne vyhnúť – je hora stretnutie vouz kamzíkov je skutočným potešením. Tatra kamzík obvykle držať na skalnatom hrebeni, a sál. Tam sú v poľských Tatrách len pár desiatok. Sú vzácne stretnutie s svišť. Tieto veľmi plachý a nie príliš veľa už existujúce zviera (veľkosti veľké mačky) live rock sute a vyššej časti haly – miesto, kde sa môžu schovať v prípade núdze v hlbokom hrabe vykopal. Marmots pastva kŕdeľ strážený strážou, ktorí hvízdal ostré varovanie pred nebezpečenstvom ostatných zvierat.
Dokonca viac zriedka podarí vidieť majestátny orol Tatra siluetu. Len málo párov hniezdi v neprístupných horách Tatier.

Okrem toho, že sú v horách a niekedy v Tatrách a mnohých jelene, srnce, líšky, divé kance, lasica, vlci, zriedka videný v rysa ostrovida a divoké mačky. Vo svete ovládanom vták – s tou výnimkou, orol – už značne vyčerpané tetrov hlucháň a, luskáčiky na orechy, farebné pomurniki a žijúci na brehu lyžice horských potokov.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nezaradené i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.