Prečo Zakopane?

Prečo Zakopane?

Zakopane je ročne navštívi niekoľko miliónov turistov. Väčšie percento z nich sú zahraniční návštevníci, najmä zo západnej Európy a Ameriky, rovnako ako krajiny južnej susedia. Cez popularitu kapitálu giewontowej našej krajiny, a stále tam sú tí, ktorí prichádzajú do Zakopaného prvýkrát a začnite veľké dobrodružstvo na Tatier a Podhale. Pre mnohých z nich, Zakopane sa stáva jedným z najviac atraktívnych návrhov na zimu alebo leto dovolenku. Magnet, ktorý priťahuje takmer dve storočia, návštevníci našich webových stránok sú predovšetkým Tatry – pre mnohých najkrajšie hory na svete, len v tejto časti Európy, pohoria Álp.
Cez svoju malú rozlohu (približne 750 km2, vrátane poľských hraníc približne 170 km2) je Tatry veľmi atraktívne predovšetkým z dôvodu svojej rôznorodosti: od úpätia až po vysokohorské lúky, holé skaliská turistické rozdelená 3-4 hodiny preč. Zároveň Tatry sú nebezpečné: náhla zmena počasia, ťažké a veľmi ťažké trasy, divoké zvieratá – to všetko priťahuje mladých i starých, obyvatelia mesta. Exkurzie, lezenie a horolezectvo umožniť kontakt s prírodou, stále brániť proti vniknutiu a znečisteniu technológia taktiež umožňuje pohyb a cvičenie na čerstvom vzduchu – tak žiaduce pre moderných ľudí, ktoré sú pripojené k stoly a automobily.
Pre Poliakov, ale Tatry sú docela zvláštne vlastnosti – od začiatku devätnásteho storočia, symbol nezávislosti a slobody. V čase, keď boli poľskej krajiny rozdelené medzi dravé mocností – Ruska, Rakúska a Nemecka, Poliaci stretli v Tatrách a Zakopane, tu cítiť „ako doma” v kontakte s prírodné krásy a autentickej ľudovej kultúry, kreslenie na sile poľských horalov bojovať za národnej identity. Tatry – najvyššie miesto vlasti, nie sú oboznámení s násilím a útlakom, zdałoby – nezničiteľný, sa stal veľkou národnej svätyne, kde človek je sám s Bohom a prírodou. Toto posvätné Tatry veľmi zostali až do dnešného dňa. Ponuka stále krásne estetické skúsenosti, okrem nepochybné lákadlami športy (horolezectvo, lyžovanie, paragliding, horská cyklistika).
Zakopane – len väčšie mesto v poľskom Tatrách – je jedným z hlavným oltári chrámu Tatry, pre iných len vestibul pre všetkých – veľa atrakcií. To je zvláštne tradície začala pred osemnástich rokov, kedy – hlavne zo zdravotných dôvodov – Tatra začali prichádzať umelci, spisovatelia, hudobníci a vedci. Mnohí z nich sa tu usadil natrvalo, pre väčšinu z Tatier a ich okolia sa stala inšpiráciou pre kreativitu.
Na začiatku dvadsiateho storočia, bola veľká časť poľskej kultúry ovplyvnený Tatrách a horské folklóru. K tomuto dňu, zostáva do značnej miery pravda, viera, že Zakopane je mesto umelcov. Zároveň praktizovaný dodnes krásne highland folklór, staroveké kostýmy a colné (najmä uchovávané v obciach okolo Zakopane) atrakcií pre turistov. Nakoniec – je Zakopane rezort, kde je klíma pre let za terapeutické, pomáha najmä v katary horných dýchacích ciest, rôzne typy alergií a anemických stavov. Preto popularita veľkého lekárskych a rodinnú dovolenku balíčkov.
Pre dve storočia, Zakopane láka milovníkov pekný, zdanlivo protichodnými spôsobmi trávenia času. Prichádzajú sem amatérske vidieka pokoja a pohody – a ľudia hladovali kluby a bohatý spoločenský život. Schádzajú sa v uliciach mesta Milovníci klasickej hudby a nadšencov horskej folklóru. Horolezci odovzdať pravidelní pohodlné kaviarne. Lyžiari a športovci sú pokračujúce spor s militant zachovanie. Umelci a profánne, intelektuáli a obyčajný prvotriedne chleba jedákov … Pre všetky Zakopane obci je zaujímavá a príťažlivá.
Pre teba, taky.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Nezaradené i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.