Tatranský národný park

Tatranský národný park

Všetky Tatry sú najvyššie prírodné rezervácie v Poľsku.
Na poľskej strane sú súčasťou Tatranského národného parku (TPN), slovenská – Tatranského národného parku (TANAP).

To je oblasť, v ktorej sú všetky hospodárske činnosti podriadená požiadavkám prírody, a človeka – aj keď je formálne hosting stránky – musí správať ako hosť.

Cestovný ruch je povolené v obmedzenom rámci pravidiel: Nikdy sa pohybujú len na vyznačených trasách, bez nejakého významného nemusí blúdiť od cesty, športové (horolezectvo, lyžovanie, horská cyklistika a paragliding) nemajú záujem iba v určených oblastiach a na pre nich na základe osobitných povolení .

Nemôžete vypáliť ohňa a kempovanie – pokiaľ ide o záchranu životov. Sú non-rozbíjajúcich sa rastliny, zber ovocia prírody, poľovníctvo, voľne žijúcich živočíchov poruchy, a robiť hluk, s ktorou si hostia často neuvedomuje.

Je zakázané, aby psy. Ťažbu dreva sa riadi osobitnými predpismi.
Pre porušenie týchto ustanovení hrozí vysoké pokuty.

Vstup pre poplatky Tatranského národného parku, sú zhromažďované, ktorých výška sa nemení: v sezóne bývajú vyššie, môžete využiť jednodňových vstupeniek, týždenné a vstupenky pre skupiny. Poplatky sú oslobodené od dane obyvatelia obcí susediacich do Tatier.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nezaradené i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.